O tetování


Tetování

Každodenně se setkáváme s mnoha lidmi, kteří se rozhodli nechat se potetovat na svém těle nějakým motivem, který vyjadřuje jejich styl a určitý osobitý vkus. Jedná se o jakýsi druh kresby, která je pomocí speciální techniky zanesena pod kůži. V současnosti se tetování těší stále vyšší oblibě. Doby, kdy byl tento druh zkrášlování lidského těla mezi širokou veřejností odsuzován, jsou již dávno pryč. Z tetování se stal nezbytný kosmetický doplněk, který dnes nepřekvapí asi vůbec nikoho.

Pohled do historie

Tetování má již hodně vousatou historii. První zmínky o něm jsou staré více než 5 000 let. Zprvu se jednalo o duchovní význam. Později ho užívali převážně válečníci a námořníci. Postupně pronikalo do všech částí světa. Podle nálezů dnes můžeme spolehlivě říci, že si nalezlo obrovskou oblibu u původních obyvatelů Japonska, Filipín, Polynésie, Afriky, Ameriky a Číny.

Dnes tetování zdobí miliony lidí po celém světě, nehraje přitom vůbec roli, zda se jedná o ženy nebo muže, lidi bohaté či sociálně slabší. Ani věková skupina není nikterak omezena.

Není tetování jako tetování

Současná problematika tetování se může pochlubit nejrůznějšími variacemi. Nejedná se již dávno pouze o klasické metody a aplikace, které byly známé z dřívějška. Za zmínku stojí alespoň jeden příklad v podobě tetování hennou. Zde se jedná o dočasnou malbu na lidské tělo, která po čase zmizí a nezanechá po sobě žádné stopy.

Motivy a vzory

Rozhodnete-li si nechat aplikovat jakékoliv tetování, určitě byste měli mít představu o jeho motivu. Jedná se v podstatě o individuální rozhodnutí každého z vás. Řadu námětů a vzorů můžete objevit například na tomto webu. Máte-li konkrétní představu a jste-li graficky nadaní, neměl by být problém přijít s něčím originálním, představivosti se meze nekladou. Svůj motiv si můžete přímo vytvořit na papír a předat jej jako předlohu tatérovi. Je však třeba mít na paměti, že rozhodnete-li se pro trvalé tetování, budete váš vzor na těle nosit prakticky navždy, je tak třeba pečlivě vybírat.